Zdrowie

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Będzie krótko i rzeczowo o tym jak pozbyć się ciemieniuchy 🙂

Tym razem chciałabym z Wami podzielić się kolejnym problemem, który próbowaliśmy rozwiązać dosyć długo, a mianowicie CIEMIENIUCHA. Przyznam szczerze, że ze słowem „ciemieniucha” spotkałam się po raz pierwszy u pediatry, gdy pokazaliśmy główkę Lileczki. Nasz pediatra od razu polecił nam ZIAJKĘ na ciemieniuchę dla niemowląt. Ja, postępując pochopnie, i będąc przypadkiem w Rossmannie (przypadkiem bywając niekiedy codziennie brzmi dość zabawnie) zakupiłam produkt Baby Cap Spray na ciemieniuchę. W mojej opinii była to zwykła oliwka i zdecydowanie mówię jej NIE ! Stosowanie produktu nie przyniosło niestety żadnych efektów, miałam wrażenie, że smaruję główkę Lilce oliwą z oliwek (extra virgin 🙂 ).

Nie będę wrzucać zdjęcia fatalnego sprayu, aby przypadkiem nie pomyliło Wam się, iż uznaję go za dobry 🙂 Link do produktu poniżej:

[https://www.aptekagemini.pl/babycap-spray-na-ciemieniuche-30ml.html ]

W kolejnym kroku, mądrej mamie przypomniało się, co mówiła mądrzejsza od niej pani pediatra. Lekarz zalecił nam stosować podczas kąpieli ZIAJKĘ na ciemieniuchę (zdjęcie poniżej) i po kąpieli dobrze wyczesywać łuszczący się naskórek na główce szczotką do włosów dla niemowląt. Efekt? Po 3 dniach ciemieniucha zniknęła ! Jakże wielkie było moje zaskoczenie i radość, że kolejna zagadka została rozwikłana 🙂 Zatem jeśli zastanawiacie się jak szybko zlikwidować ciemieniuchę na głowie niemowlaka, to patent jest prosty: zakupić ZIAJKĘ na ciemieniuchę, zastosować podczas kąpieli zgodnie z zaleceniem na opakowaniu, wyczesać łuski i koniec 🙂 

PS: jeśli podoba Ci się to o czym piszę zapraszam do polubienia profilu na fb, w którym nie tylko informuję o nowych postach, ale również zamieszczam linki do przydatnych informacji dla każdego rodzica.

PS2: a jeśli macie problem z nauczeniem Waszej pociechy pić z butelki, zapraszam do posta poniżej:

https://matkazagadka.pl/jak-nauczyc-niemowle-pic-z-butelki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *