Wolny czas

Pierwsze wyjście na salę zabaw

Ostatnio zamieściłam post dotyczący spędzenia czasu z dzieckiem na zajęciach sensorycznych. Tym razem odkryłam kolejne ciekawe miejsce, w którym można spędzić czas już z czworakującym bądź dopiero co chodzącym dzieckiem. Otóż  jest nim dobra sala zabaw dla dzieci. Pewnie mamusie starszych dzieci pomyślą… banał 🙂 Ja, jako mama aktualnie prawie 15-miesięcznej Lilki byłam zachwycona faktem, że moje dziecko przez godzinę, a nawet dłużej, jest w stanie bawić się bez jęczenia czy płaczu.

Do rzeczy, jako mieszkanka Łodzi, zrobiłam research po salach zabaw. Powodem wycieczki na salę zabaw był przyjazd 7-letniej kuzynki. Stwierdziliśmy, że będzie to idealne miejsce, aby spędzić wspólnie czas, gdzie zarówno młoda dama, jak i jeszcze młodsza dama Lilka będą mogły równocześnie dobrze się bawić. Łódzkie mamuśki poleciły mi Salę Zabaw „Zabawa Park”. Przyznam szczerze, że miejsce zrobiło na mnie niezwykle pozytywne wrażenie. Już przy kasie widok licznych zjeżdżalni i atrakcji zapierał dech w piersiach. Sala podzielona była na kilka stref. W pierwszej z nich znajdował się tzw. „małpi gaj” ze zjeżdżalniami, ogromnym basenem z kulkami i konstrukcjami do wspinania się, widoki jak z bajki 🙂 W drugiej części sali, na naprawdę dużej przestrzeni, zawieszony był park linowy. Co więcej w sali znajdowało się najprawdopodobniej z 20 trampolin o różnych wielkościach oraz kilka basenów z gąbkami. Świetną atrakcją dla starszych dzieci było przejście po linie nad basenem z gąbkami 🙂 Moja mała Lilka zachwycona była atrakcjami dla starszaków 🙂 W wolnej chwili skorzystała również z części przeznaczonej dla maluszków, w której znajdował się mały basen z piłeczkami, domek dla maluszków, przytulanki oraz mały labirynt. Ponadto w trakcie zabawy można było skorzystać z prowadzonych przez animatorkę gier i zabaw muzycznych.  Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, uważam, że miejsce zrobione na wysokim poziomie.

W obiekcie znajdują się również inne niezbędne strefy takie jak szafki, restauracja, toalety (z nocnikami ) czy też miejsce do przewijania najmniejszych dzieci. Dodatkowo, widziałam sale, w których można zorganizować urodziny. Po całym obiekcie rozproszone również były gry multimedialne. Sam budynek jest ogromny, przez co wydaje się bardzo przestronny a atrakcje są odpowiednio rozmieszczone nie sprawiając wrażenia miejsca ciasnego.

Przyznam Wam szczerze, że ja, jako mama młodej niewiasty jestem zachwycona faktem, że możemy spędzić czas w Sali zabaw.  W mojej ocenie sala zabaw bardzo dobrze rozwija dziecko, które przełamuje się na wszelakich płaszczyznach. Jest to wspaniale spędzony czas zarówno dla dziecka, jak i rodzica, który ma później zapewnionych kilka godzin spokoju, podczas gdy małolat odsypia czas spędzony w Sali zabaw 🙂

Dla rodziców z Łodzi, polecam salę zabaw „Zabawa Park”. 🙂 Jestem pewna, że w większości dużych i średnich miast są podobne obiekty, z których mogą skorzystać już roczne dzieci !

https://zabawapark.pl/

PS: W naszaj Sali Zabaw, wejście gratis jest dla dziecka do 1,5 roku życia 🙂 także korzystajmy, póki możemy.

A poniżej kilka fotek na zachętę 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *