Wyprawka dla noworodka

WYPRAWKA DLA NOWORODKA – akcesoria do karmienia, apteczka i inne

Kochani, aby nie zwiększać ilości postów związanych z wyprawką, chciałabym Wam przedstawić już ostatnią część. Poniżej znajdziecie informacje, jakie akcesoria zakupiłam do karmienia, czy też do pierwszej domowej apteczki. Na końcu posta znajduje się kilka innych przydatnych akcesoriów, które niekoniecznie mieszczą się w pozostałych ramach tematycznych. Zapraszam do lektury !

WYPRAWKA DLA NOWORODKA – AKCESORIA DO KARMIENIA

Pomimo zamiaru karmienia piersią polecam zakup butelek “na wszelki wypadek”. W przypadku podawania mleka modyfikowanego myślę, iż trzeba mieć co najmniej kilka butelek. Poniżej zamieszczam to, co ja zakupiłam.

 • Butelka antykolkowa AVENT 125ml – u Lilki, w PIERWSZYCH TYGODNIACH ŻYCIA, butelka sprawdzała się bardzo dobrze (po kilku miesiącach nieużywania butelki, nie została ona przez nią zaakceptowana).  Butelka zakupiona na allegro.
 • Szczotka do butelek z końcówką do smoczków – w porządku, polecam, przydatna. Zakupiona na allegro. 
 • Pojemnik na pokarm 180 ml – Zakupiony na allegro.

Uwaga: NIE POLECAM ! Ani razu go nie użyłam. W zastępstwie proponuję kupić droższe, choć dużo bardziej użyteczne jednorazowe woreczki na odciągnięte mleko. Są one praktyczniejsze, zajmują mało miejsca w zamrażarce czy lodówce. Co więcej, często przy np. nawale pokarmowym należy ściągać mleko co kilka godzin, co powoduje konieczność zakupu kilku pojemników, które zapewne zajmą bardzo dużo miejsca, woreczki są płaskie i ich ergonomia umożliwia łatwe ich ułożenie. Polecam !

 • Laktator – zapomniałam o najważniejszym ! I wierzcie mi musiałam edytować, już opublikowany post 🙂 Laktator, to dla mnie podstawa karmienia zarówno piersią i mlekiem modyfikowanym ! Dla mnie był on niezbędny na początku podczas nawału pokarmu. Później, był bardzo przydatny gdy z jakichkolwiek powodów (np. przyjęcie pewnych leków) musiałam odciągać mleko. Jest on również przydatny podczas odstawiania dziecka od karmienia piersią. Moja rada, którą otrzymałam od jednej z położnych ! Gorąco polecam zakup laktatora, który jednocześnie odciąga mleko z dwóch piersi – oszczędność czasu ogromna !!! Uwierzcie, odciąganie mleka z każdej z piersi trwa około 15 minut… mając pojedynczy laktator, zajmuje nam to średnio 30 minut. Odciągając mleko kilka razy dziennie, nie trudno zsumować czas odciągania do kilku godzin. 

WYPRAWKA DLA NOWORODKA – APTECZKA

 • Octenisept – sprawy do przemywania kikuta a w przyszłości ran. Polecam zakup małego opakowania. Ja zakupiłam 250ml i nie wiem, czy 1/4 zużyłam. Zakupione w aptece internetowej Melissa.
 • Sól fizjologiczna w ampułkach – do przemywania oczek i noska.  Proponuję zakup max. 5 sztuk. To jest zakup na wszelki wypadek. Apteka stacjonarna.
 • Woda utleniona – może się przydać do odkażenia rany, np. po zacięciu nożyczkami przy obcinaniu paznokci.
 • Woda morska w sprayu – pomocne przy katarze.
 • Esputicon – kropelki na zaparcia. Moja Liluśka początkowo miała problemy z brzuszkiem. Esputicon bardzo jej pomagał. Uwaga ! Jest również polecany lek Espumisan, który odradzam ze względu na dawkowanie. Docelowo daje się dziecku kilkanaście kropli dziennie Espumisanu co powoduje zamieszanie w ciągu dnia jak podzielić ilość kropli na dawki itp. Esputicon podaje się 2 razy dziennie po jednej kropelce. Dla mnie była to opcja znacznie wygodniejsza.
 • Termometr Sanitas – zakupiony w Lidl podczas tygodnia dla niemowląt. NIE POLECAM ! Pomiar temperatury jest dosyć długi i przy ruchliwym później dziecku jest prawie niemożliwym poprawne zmierzenie jego temperatury. W okolicach roczku zakupiliśmy świetny termometr Tech-Med TM-F03BB !

Poniżej zamieszczam listę rzeczy, którą można dokupić w miarę potrzeb. Nie uważam, iż jest to coś koniecznego przed narodzinami dziecka:

 • jałowe gaziki
 • bandaż nieelastyczny
 • plasterki
 • coś przeciwgorączkowego – UWAGA ! Zakup takich preparatów należy skonsultować z lekarzem, gdyż większość z nich dozwolona jest od 3 miesiąca życia !
 • Czopki glicerynowe przeciw zaparciom

WYPRAWKA DLA NOWORODKA – INNE AKCESORIA

 • MIŚ SZUMIŚ – genialne urządzenie ! Początkowo, miś genialnie działał na niespokojne dziecko poprzez wytwarzany szum. Aktualnie jest miłą przytulanką J
 • Smoczek Lovi dynamiczny 2 sztuki – zakupione na wszelki wypadek. Polecam mieć a niekoniecznie stosować 🙂 Oczywiście temat podawania, bądź nie, smoczka dziecku to temat na osobnego posta. Zakupione na allegro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *