Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka – akcesoria do podróży

Pierwszy post na blogu to była również wyprawka dla noworodka, z wyróżnieniem akcesoriów do snu oraz mebli do pokoju dziecinnego. Już najwyższa pora, aby przedstawić Wam kolejny element naszej wyprawki dla niemowlaka. Akcesoria do podróży to jeden z podstawowych elementów zakupów. Jak myślicie wyprawka dla noworodka, to czyż nie przychodzi Wam do głowy, jaki wózek kupić? Jest to jej pryncypalny element, któremu zazwyczaj poświęcamy najwięcej czasu. Poniżej znajdziecie informacje, jaki wózek zakupiliśmy i na co w szczególności zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Oprócz wózka istotnymi elementami noworodkowej wyprawki z kategorii akcesoria do podróży są również: przejściówka do wózka, nosidełko czy pas dla ciężarnej. O powyższym, poniżej 🙂

Przy okazji tematyki podróży, chciałabym zwrócić uwagę na jeden istotny element, który w naszym przypadku uratował nam słuch 🙂 Otóż nasza mała gwiazda, początkowo, nie znosiła jazdy samochodem w nosidełku. Każda wyprawa autem wiązała się z płaczem przez całą drogę… do czasu aż zakupiliśmy pałąk z zabawkami do nosidełka. Od momentu zamontowania zabawki, nie płacze i nerwy podczas podróży samochodem w mgnieniu oka odeszły w niepamięć 🙂 Nie jest to podstawowy element wyprawki, nie mniej jednak warto wiedzieć, iż istnieją takie gadżety, a w wielu przypadkach mogą one pomóc.

Tymczasem zapraszam do lektury poniżej 🙂

Wózek – zakupiłam wózek Anex Sport 2w1. Wózek jest bardzo zwrotny i niezwykle dobrze się go prowadzi! Z gondolki jestem w 100% zadowolona. Jeśli chodzi o część spacerową, to początkowo miałam wrażenie, że Lilcia się zsuwa (ślizga), a jeśli do tego dochodzi ortalionowy materiał kombinezonu, to faktycznie poślizg jest całkiem spory. Problem natomiast rozwiązaliśmy bardzo prosto. Podkładamy kocyk pod pupkę, zdało to egzamin bardzo dobrze. Pomimo powyższego jestem bardzo zadowolona z wózka. Bardzo dobrze sobie radzi nie tylko wśród blokowych chodników, ale również na rozmaitych nierównościach w lesie czy na plaży.

TIP 1: Co do zakupu wózka polecam wejść do kilku sklepów i pojeździć wybranym wózkiem po sklepie!! Nie pomachać wózkiem dwa razy w miejscu, tylko rzeczywiście pojeździć. Dzięki powyższemu ¾ wózków zostało przez nas odrzuconych już w sklepie. Nie wiem, jak to jest możliwe, iż nowy wózek, którym jeździ się w sklepie po gładkiej powierzchni, źle się prowadzi. Niestety, taka jest rzeczywistość.

TIP 2: Przy wyborze wózka polecam zwrócić uwagę na amortyzatory. Czasami zastosowane są amortyzatory miękkie, które niezwykle delikatnie przekazują drgania do gondoli czy też spacerówki, ale również występują amortyzatory twarde. Obserwując inne wózki na spacerze, wiele razy spotkałam się z jednostkami poruszającymi się żółwim tempem. Zazwyczaj okazywało się, iż wózek ma amortyzatory, ale niezwykle twarde, które niekoniecznie zdają egzamin jako takie, co mają delikatnie ukołysać dziecko do snu.

TIP 3: Polecam również odwiedzenie komisów z artykułami dla dzieci. Z doświadczenia wiem, iż komisy w swoich ofertach mają bardzo zadbane jednostki. Cena takiego wózka to około 2/3 bądź ½ ceny nowego. Nie rzadko, zdarzają się wózki prawie nieużywane, bądź np. część z gondolą była używana natomiast wersja spacerowa już nie. Wyprawka dla noworodka to wysoki koszt, dlatego też jestem zwolenniczką mądrych i oszczędnych rozwiązań.

Przejściówka do wózka na nosidełko – zakupiłam, natomiast ani razu jej nie zastosowałam. Przejściówka przydaje się, gdy chcemy iść z dzieckiem np. na zakupy do supermarketu, pod który podjeżdżamy samochodem. Koszt takiej przejściówki to około 50-70zł.

Nosidełko – zakupiliśmy nosidełko Cybex Qloud Q + baza ISOFIX również Cybex. Jeśli chodzi o sam wzór oraz funkcjonalność nosidełka to jestem bardzo zadowolona. Jedyny i odczuwalny dla mnie minus to fakt, iż nosidełko jest dosyć ciężkie. Z każdym dniem dziecko również przybiera na wadze, co powoduje, iż w perspektywie czasu, w okolicy roczku dziecka, ciężar całkowity jest bardzo duży.

Z tego, co wiem, nosidełka Maxi Cosi są odrobinkę lżejsze.

Co do bazy Cybex, jestem z niej bardzo zadowolona. Wpinanie dziecka do niej w nosidełku jest niezwykle proste. Co więcej, baza Cybex jest zarówno na ISOFIX jak i na pasy co ułatwia przenoszenie jej pomiędzy samochodami, które wyposażone są w ISOFIX bądź nie.

REFLEKSJA: Miałam również przyjemność kilka razy wpinać nosidełko na pasy (bez bazy) i przyznam szczerze, iż ta operacja nie wymaga dużo wysiłku. Już po dwóch razach czułam wprawę. Z perspektywy czasu, zastanawiałabym się czy cena bazy rzeczywiście odzwierciedla uproszczenie i funkcjonalność, jaką ma baza.

Pas dla ciężarnej do prowadzenia samochodu – polecam dla kobiet zmotoryzowanych w trakcie ciąży. Ja swój pas „be safe” wypożyczyłam 3 miesiące przed porodem w sklepie Słoń w Łodzi. Koszt wypożyczenia to 30zł/miesiąc. Nowy pas kosztuje około 200zł.

Mam nadzieję, że wyprawka dla noworodka, a w szczególności tematyka podróży, stała się dla Was bardziej zrozumiała a porady jakie zamieściłam, przydatne 🙂

Jeżeli podobał Ci się post, zachęcam serdecznie do udostępniania go na facebooku. A jeśli jeszcze nie jesteś naszym fanem na FB, bądź nim ! 🙂

https://www.facebook.com/Matka-Zagadka-313617282625045/

Zapraszam również do bardzo osobistego wpisu dotyczącego minionego roku 🙂 Link poniżej:

https://matkazagadka.pl/to-byl-nasz-rok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *